• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny:

18.4. (štvrtok) - 23.4. (utorok) 2019

V škole sa opäť stretneme

v stredu 24.apríla.

VESELÚ VEĽKÚ NOC!

• 11.4.2019: Rozprávkové vretienko

• 11.apríla 2019 sa žiačky 4.ročníka: Vivien Kotešová a Natália Magová zúčastnili súťaže v dramatizácii rozprávok: "Rozprávkové vretienko". Vivi a Naty dali do svojho divadelného výkonu celé svoje srdce, čím si vybojovali 2. miesto.

Dievčatám blahoželáme k úspechu!

• 5.4.2019: Jarné aranžovanie

• Piatok sme si spestrili jarnými tvorivými dielňami. Deti si z  prineseného prírodného jarného materiálu vytvorili zaujímavé veľkonočné aranžmány, ktoré skrášľujú priestory našej školy.

• Zápis žiakov do 1.ročníka

•

Vedenie Základnej školy Jelenecká 72, Nitrianske Hrnčiarovce oznamuje rodičom predškolákov, že

zápis do 1.ročníka

sa uskutoční:

8.-10. apríla 2019

od 13.00 do 17.00 h

v budove školy.

• Adelka, gratulujeme!

•

Adelka Móroczová nás úspešne reprezentovala svojou výtvarnou prácou a získala umiestnenie v okresnom kole XXXIV. ročníka výtvarnej súťaže: Vesmír očami detí.

Gratulujeme!

• Maľujeme záložky do kníh

• A máme tu ďalšiu akciu ako oslavu "Marca mesiaca kníh". Žiaci 2. a 3.ročníka si 20.marca 2019 vyšli do obecnej knižnice. Nezabudli si pribaliť peračníky s farbičkami a fixkami. Po čítaní zaujímavých kníh vytvorili pestré záložky, ktoré budú slúžiť aj ďalším čitateľom, ktorí navštívia knižnicu v marci. Týmto Vás všetkých srdečne pozývame do obecnej knižnice. Čítajte, čitkajte, čituškajte ...

• Lit.-dejepisná exkurzia do Guttenbergovej knižnice

• Dňa 19.marca 2019 v rámci "Marca mesiaca knihy" za žiaci 4.-7.ročníka zúčastnili exkurzie do Guttenbergovej knižnice v Oponiciach. Výstavou nás sprevádzala postava františkánskeho mnícha. Predstavil nám diela starovekých učencov od Hipokrata až po začiatky novoveku. Pútavým výkladom doplneným rekvizitami, obrazovou projekciou a hudbou nás presunul aspoň na okamih do histórie začiatkov medicíny. Žiaci nakoniec dostali priestor na zvedavé otázky. Exkurzia splnila svoj cieľ a  ukázala vplyv kníhtlače na rozvoj vzdelanosti.

• Okresná súťaž plastových a papierových modelov

•

15.marca 2019  sa v Centre voľného času v Nitre uskutočnila okresná súťaž plastových a papierových modelov. So svojou prácou nás reprezentovali Katka Jurčáková a Nelka Pillerová, ktoré obsadili 2. miesto.

GRATULUJEME!

• Pablo, gratulujeme!

•

13.marca 2019 sa uskutočnilo obvodné kolo súťaže: Hviezdoslavov Kubín. PABLO DE MIGUEL získal 3. miesto v III. kategórii poézia.

Gratulujeme!

• Venujte nám 2 %

• Vážení rodičia,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole darovaním 2 % z dane, a tým podporiť školu, do ktorej chodí Vaše dieťa. Môžete osloviť aj Vašich priateľov, známych a rodinných príslušníkov.  Prosíme Vás uložiť a vyplniť tlačivo: Vyhlásenie a spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane, ktoré Vám vystaví Váš zamestnávateľ ich poslať na daňový úrad alebo do našej školy.   Ďakujeme!

Vyhlásenie o zaplatení podelu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby tu:        Vyhlásenie

• Lyžiarsky výcvik žiakov

• 18.-22. februára 2019 sa naši siedmaci a ôsmaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Bučník v Polomke pri Brezne. Stredisko nás privítalo kopou snehu a  krásnym slnečným počasím, ktoré nám vydržalo celý týždeň. A tak nám nič nechýbalo k tomu, aby sme prevetrali svoje lyže a lyžiarky a užili si super jarnú lyžovačku.

• Karneval 22.2.2019

• V piatok 22.februára prišiel ten dlho očakávaný karneval. Do školy prileteli ježibaby, supermani a víly. Na imaginárnych koňoch pricválali princezné, kovboji či mušketieri. Všetci sa stretli na veľkej oslave v pohybovej herni v našej škole. Pod taktovkou hlavnej čarodejnice predviedli tie najúžasnejšie tanečné kreácie. Zabavili a zasmiali sa pri vtipných a napínavých hrách a pochutili si na chutných koláčikoch a šiškách, ktoré upiekli ich šikovné maminy. Každého určite potešila aj pestrá tombola.Tak zase o rok... Chystajte si kostýmy.

• Základná škola Jelenecká 72, Nitrianske Hrnčiarovce
      • zshrnciarovce@centrum.sk
      • rapava@zshrnciarovce.sk
      • Sekretariát: +421 x 037/65 63 111 Riaditeľka školy: 0910/938 028 Školský klub detí: 0904/800 207 Jedáleň: 0904 520 617