• 16.1.2020: Stretnutie rodičov žiakov 9. roč.

Stretnutie rodičov žiakov 9.roč.

s výchovnou poradkyňou školy sa uskutoční

16.1.2020 (štvrtok) o 16.30 h

v triede č. 21 a ( učebňa 9.ročníka).

Stretnutie sa týka informácií k prijímaciemu konaniu na stredné školy.

Účasť rodičov je nutná! (žiaci dobrovoľne)

• Vianočné prázdniny: 23.12.2019 - 7.1.2020

• Na Vianoce pokoj v duši,

šťastie, ktoré nič neruší,

v novom roku veľa sily,

by ste zdraví dlho žili.

Vážení rodičia, milí žiaci,

prajeme Vám krásne vianočné sviatky.

23.12.2019-7.1.2020 - vianočné prázdniny

8.1.2020 (streda) - začiatok vyučovania po prázdninách

• Prišiel k nám Mikuláš

• Dnes (6.12.) bol u nás v škole veľký deň. Prišiel k nám Mikuláš! Spolu s anjelom a dvomi čertami zavítali do každej triedy a priniesli deľom sladké prekvapenie. Nezabudli navštíviť aj deti z Materskej školy v Nitr. Hrnčiarovciach a Materskej školy na ulici T. Vansovej v Nitre.

Mikulášsku súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu vyhrali žiaci 2. a 6.ročníka. Gratulujeme!

• Generálne E-Testovanie žiakov 5.roč.

• Generálna skúška celoslovenského testovania žiakov 5.ročníka zo SJL a MAT sa uskutoční 5.novembra 2019 (utorok), 8:00 - 11:00 h. Testovanie sa uskutoční elektronickou online formou a zúčastnia sa ho len vybraní žiaci. Po skončení testovania bude prebiehať vyučovanie podľa platného rozvrhu hodín. Žiaci nezaradení do generálnej skúšky sa budú učiť podľa platného rozvrhu hodín celý deň.

• Deň starších

• Žiaci prvého stupňa si pripravili program ku Dňu starších.

V Zariadení soc. služieb sv. Anny v Nitr. Hrnčiarovciach 25.10.2019 zaspievali i zatancovali, za čo si vyslúžili nielen potlesk a pochvalu od našich seniorov, ale i sladkú odmenu. Žiakom ďakujeme a tešíme sa opäť o rok.

• Jesenné prázdniny

• Milí žiaci,

prajeme Vám pekné

jesenné prázdniny : 30.októbra - 31.októbra 2019.

1.november (piatok) - deň pracovného pokoja,

V škole sa opäť stretneme po prázdninách  4. novembra 2019 ( v pondelok).

• ŠKD a šk. jedáleň od 9.septembra

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že

z technických príčin bude prevádzka šk. jedálne a šk. klubu detí zahájená od 9.septembra.

1.šk. týždeň (2.-6. septembra) nebudú obedy a po vyučovaní deti odchádzajú hneď domov.

Ďakujeme za porozumenie.

Vedenie školy a obce

• Zápisný lístok stravníka

Vážení rodičia,

z dôvodu zmeny legislatívy a zároveň poskytovateľa školského stravovania Vás žiadame o vyplnenie a doručenie zápisného lístka stravníka na adresu našej školy do 28. augusta 2019 (streda).

Zápisné lístky Vám boli doručené poštou. V prípade, že ste ich neobdržali, môžete si ich vyzdvihnúť na sekretariáte školy ( PO - PIA, 8.00 - 12.00 h ), alebo vytlačiť z priloženého dokumentu:

zapisny_listok_prihlaska_vzor.docx

zapisny_listok_prihlaska_vzor.pdf

• Letné prázdniny: 1.7. - 31.8.2019

• Prajeme Vám pekné

letné prázdniny.

Vidíme sa 2.septembra (pon.) o 8.00h

na slávnostnom otvorení šk. roka 2019/20.

Úradné hodiny počas augusta:

pondelok - piatok: 8.00 - 12.00 h

• Už tretíkrát SME ZELENÁ ŠKOLA

•      Po úspešnom splnení úloh akčného plánu zelenej školy sme opäť získali certifikát a vlajku "Zelená škola". Naše kolégium plnilo v priebehu 2 rokov zaujímavé úlohy zamerané na prioritnú tému - Zelené úradovanie a obstarávanie.

Slávnostná certifikácia bude 9.októbra 2019 v divadle Aréna v Bratislave.

...ďakujeme našim šikovným žiakom ...

• 2. miesto v celoslovenskom projekte

• Počas celého školského roka 2018/2019 na našej škole prebiehal  zaujímavý projekt: ElektroOdpad -Dopad 2.

Projekt riešil problematiku  elektro odpadu - jeho zber, triedenie  a plnenie dištančných úloh. Žiaci a učitelia  zberali malý aj veľký elektroodpad a spoločnosť SEWA sa postarala o jeho vývoz. Naši  žiaci plnili  dištančné úlohy  -  spracovanie anktety, rovesnícke vzdelávanie v každej triede,  uskutočnenie akčného dňa a mapovanie zberných dvorov a elektrospostrebičov na našej škole.

Po úspešnom zvládnutí projektových úloh a jeho vyhodnotení sme získali úžasné 2. miesto  v rámci Slovenska za splnenie aktivít projektu.

Dokopy sa na zapojených školách vyzbieralo vyše 6 ton e-odpadu.

• Nitriansky hrad: 21.6.2019

• Žiaci 1. a 4. ročníka boli 21.6. spoznávať čaro Nitrianskeho hradu. Okrem krásnej prechádzky, čarovneho výhľadu navštivili aj kostol a zahrali sa v parku Sihoť.

• Botanická záhrada SPU: 7.6.2019

• Svet korytnačiek, tak sa nazývala výstava, ktorú dňa 7.6.2019 navštívili žiaci 1., 2. a 4.ročníka. Výstava sa konala v Botanickej záhrade SPU Nitra. Žiaci mali možnosť vidieť rôzne druhy korytnačiek z celého sveta. Dozvedeli sa, ktoré sú najohrozenejšie a najnebezpečnejšie. Navštívili sme aj priestory skleníkov Botanickej záhrady SPU. Výstava bola veľmi zaujímavá.

• Základná škola Jelenecká 72, Nitrianske Hrnčiarovce
      • zshrnciarovce@centrum.sk
      • rapava@zshrnciarovce.sk
      • Sekretariát: +421 x 037/65 63 111 Riaditeľka školy: 0910/938 028 Školský klub detí: 0904/800 207 Jedáleň: 0904 520 617