• Už tretíkrát SME ZELENÁ ŠKOLA

•      Po úspešnom splnení úloh akčného plánu zelenej školy sme opäť získali certifikát a vlajku "Zelená škola". Naše kolégium plnilo v priebehu 2 rokov zaujímavé úlohy zamerané na prioritnú tému - Zelené úradovanie a obstarávanie.

Slávnostná certifikácia bude 9.októbra 2019 v divadle Aréna v Bratislave.

...ďakujeme našim šikovným žiakom ...

• 2. miesto v celoslovenskom projekte

• Počas celého školského roka 2018/2019 na našej škole prebiehal  zaujímavý projekt: ElektroOdpad -Dopad 2.

Projekt riešil problematiku  elektro odpadu - jeho zber, triedenie  a plnenie dištančných úloh. Žiaci a učitelia  zberali malý aj veľký elektroodpad a spoločnosť SEWA sa postarala o jeho vývoz. Naši  žiaci plnili  dištančné úlohy  -  spracovanie anktety, rovesnícke vzdelávanie v každej triede,  uskutočnenie akčného dňa a mapovanie zberných dvorov a elektrospostrebičov na našej škole.

Po úspešnom zvládnutí projektových úloh a jeho vyhodnotení sme získali úžasné 2. miesto  v rámci Slovenska za splnenie aktivít projektu.

Dokopy sa na zapojených školách vyzbieralo vyše 6 ton e-odpadu.

• Nitriansky hrad: 21.6.2019

• Žiaci 1. a 4. ročníka boli 21.6. spoznávať čaro Nitrianskeho hradu. Okrem krásnej prechádzky, čarovneho výhľadu navštivili aj kostol a zahrali sa v parku Sihoť.

• Botanická záhrada SPU: 7.6.2019

• Svet korytnačiek, tak sa nazývala výstava, ktorú dňa 7.6.2019 navštívili žiaci 1., 2. a 4.ročníka. Výstava sa konala v Botanickej záhrade SPU Nitra. Žiaci mali možnosť vidieť rôzne druhy korytnačiek z celého sveta. Dozvedeli sa, ktoré sú najohrozenejšie a najnebezpečnejšie. Navštívili sme aj priestory skleníkov Botanickej záhrady SPU. Výstava bola veľmi zaujímavá.

• Základná škola Jelenecká 72, Nitrianske Hrnčiarovce
        • zshrnciarovce@centrum.sk
        • rapava@zshrnciarovce.sk
        • Sekretariát: +421 x 037/65 63 111 Riaditeľka školy: 0910/938 028 Školský klub detí: 0904/800 207 Jedáleň: 0904 520 617