• Zápis žiakov do 1.ročníka

•

Vedenie Základnej školy Jelenecká 72, Nitrianske Hrnčiarovce oznamuje rodičom predškolákov, že

zápis do 1.ročníka

sa uskutoční:

8.-10. apríla 2019

od 13.00 do 17.00 h

v budove školy.

• Maľujeme záložky do kníh

• A máme tu ďalšiu akciu ako oslavu "Marca mesiaca kníh". Žiaci 2. a 3.ročníka si 20.marca 2019 vyšli do obecnej knižnice. Nezabudli si pribaliť peračníky s farbičkami a fixkami. Po čítaní zaujímavých kníh vytvorili pestré záložky, ktoré budú slúžiť aj ďalším čitateľom, ktorí navštívia knižnicu v marci. Týmto Vás všetkých srdečne pozývame do obecnej knižnice. Čítajte, čitkajte, čituškajte ...

• Lit.-dejepisná exkurzia do Guttenbergovej knižnice

• Dňa 19.marca 2019 v rámci "Marca mesiaca knihy" za žiaci 4.-7.ročníka zúčastnili exkurzie do Guttenbergovej knižnice v Oponiciach. Výstavou nás sprevádzala postava františkánskeho mnícha. Predstavil nám diela starovekých učencov od Hipokrata až po začiatky novoveku. Pútavým výkladom doplneným rekvizitami, obrazovou projekciou a hudbou nás presunul aspoň na okamih do histórie začiatkov medicíny. Žiaci nakoniec dostali priestor na zvedavé otázky. Exkurzia splnila svoj cieľ a  ukázala vplyv kníhtlače na rozvoj vzdelanosti.

• Okresná súťaž plastových a papierových modelov

•

15.marca 2019  sa v Centre voľného času v Nitre uskutočnila okresná súťaž plastových a papierových modelov. So svojou prácou nás reprezentovali Katka Jurčáková a Nelka Pillerová, ktoré obsadili 2. miesto.

GRATULUJEME!

• Pablo, gratulujeme!

•

13.marca 2019 sa uskutočnilo obvodné kolo súťaže: Hviezdoslavov Kubín. PABLO DE MIGUEL získal 3. miesto v III. kategórii poézia.

Gratulujeme!

• Venujte nám 2 %

• Vážení rodičia,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole darovaním 2 % z dane, a tým podporiť školu, do ktorej chodí Vaše dieťa. Môžete osloviť aj Vašich priateľov, známych a rodinných príslušníkov.  Prosíme Vás uložiť a vyplniť tlačivo: Vyhlásenie a spolu s tlačivom Potvrdenie o zaplatení dane, ktoré Vám vystaví Váš zamestnávateľ ich poslať na daňový úrad alebo do našej školy.   Ďakujeme!

Vyhlásenie o zaplatení podelu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby tu:        Vyhlásenie

• Základná škola Jelenecká 72, Nitrianske Hrnčiarovce
        • Sekretariát: +421 x 037/65 63 111 Riaditeľka školy: 0910/938 028 Školský klub detí: 0904/800 207 Jedáleň: 0904 520 617
        • Jelenecká 72 951 01 Nitrianske Hrnčiarovce Slovakia